Theo James • Biography

1. července 2014 v 14:49 | andyi
Charismatický, 1.85 urostlý herec a zpěvák Theodore Peter James Kenneth Taptiklis, jak zní celé jeho jméno, se narodil 16. prosince 1984 v Oxfordu, ve Velké Británii. Je nejmladší z pěti dětí. Rodiče Jane a Philips Taptiklis. Jamesův dědeček z otcovi strany je Řek, jeho další rodový původ obsahuje skotské a novozélandské kořeny. James navštěvoval gymnázium v Aylesbury. Na univerzitě v Nottinghamu vystudoval filosofii a získal bakalářský titul. V herectví je vyučený na Bristol Old Vic Theatre School.
Svůj debut si odbyl v televizním seriálu A PASSIONATE WOMAN, kde hrál vedle Billie Piper. Zahrál si tureckého diplomata Kemala Pamuka v jedné epizodě první sezóny seriálu PANSTVÍ DOWNTOWN. V roce 2011 byl vybrán, aby ztvárnil postavu Davida ve čtvrtém pokračování UNDERWORLD: PROBUZENÍ. Tady si zahrál po boku slavné britské krásky Kate Beckinsale.
V roce 2013 byl obsazen do hlavní role detektiva a později newyorského policejního komisaře Waltera Williama Clarka v televizním seriálu GOLDEN BOY. Dále si zahrál jednu z hlavních postav Tobiase Eatona známého jako "Čtyřka" v akčním sci-fi DIVERGENT podle novely Veronici Roth.
V roce 2009 byl James jmenován multimediálním filmovým časopisem Screen International "Hvězdou zítřka". Kromě herecké kariéry je James také zpěvákem a kytaristou londýnské kapely Shere Khan. 21. listopadu 2012 kapela oznámila na svých facebookovských stránkách, že dlouho nevystupovali, protože její členové věnují své úsilí jiným hudebním projektům.
source► csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama